18 października w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja poświęcona ekologicznemu budownictwu. Trójmiejskie inwestycje reprezentowała Alchemia.Konferencja Zielony Biurowiec skierowana była do środowiska eks
ENERGA. Po prostu włącz – tak brzmi hasło jesiennej kampanii wizerunkowej Grupy ENERGA. W nowych spotach reklamowych ENERGA oraz nietuzinkowi aktorzy przekonują do oszczędzania prądu i korzystania z usług dostawcy najbardz
Znamy już zwycięzców piątej edycji konkursu grantowego organizowanego w ramach programu ?Po stronie natury?. W tym roku jury wybrało 11 zwycięskich projektów spośród ponad 400 nadesłanych wniosków. Instytucje i placówki zaj
Jako pierwsza w Polsce, firma Nespresso umożliwia swoim klientom wygodny sposób zbierania zużytych kapsułek po kawie, które następnie poddawane są recyklingowi.Warszawa, październik 2012 r. ? firma Nestlé Nespresso SA, pionie
18.11.2020Informacja prasowaW Polsce żyje ponad 21 gatunków kleszczy. Krótkie i ciepłe zimy z jakimi mamy do czynienia w ostatnich latach sprzyjają ich rozwojowi i bytowaniu w listopadzie, grudniu, a nawet styczniu. Dotychczas u
Naukowcy z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wypowiedzieli wojnę nielegalnym wysypiskom. Stworzyli serwis internetowy posprzątajmy.pl. Każdy może zamieścić tu zdjęcia nielegalnie wyrzucanych odpadów i śmi
Data 29 stycznia 2021Boom na farmy słoneczne i wiatrowe wciąż przed namiGDAŃSK – W 2020 r. w Europie po raz drugi w historii wiatr i słońce przyczyniły się do wytworzenia większej ilości energii elektrycznej niż w
Warszawa ? 9 sierpnia, 2010 ? W lipcu br. grupa polskich ekspertów z Ośrodków Doradztwa Rolniczego w województwach: Podlaskim, Świętokrzyskim oraz Mazowieckim, wzięło udział w szkoleniu przeprowadzonym przez Instytut Biologii
Warszawa, 23 grudnia 2020Informacja prasowaEkoświęta, czyli Święta „bez wyrzutów” (i wyrzucania)Zbliżający się okres świąteczny to czas, w którym wiele osób wpada w sidła nadmiernego konsumpcjonizmu. Wszechobecne re
ING Bank Śląski, kolejny raz, dołączy do akcji organizacji WWF – Godzina dla Ziemi. W tegorocznej edycji, 31 marca br., w godzinach 20.30 – 21.30, zgasną iluminacje w budynkach Banku w całym kraju.Godzina dla Ziemi,