ENERGA-Operator zamknęła rekordowy pod względem nakładów inwestycyjnych rok 2011 pełną realizacją zaplanowanych przedsięwzięć. W 2012 roku spółka podniesie tempo rozwoju i modernizacji sieci, inwestując rekord
Z powodu zmian klimatycznych wkrótce może zabraknąć żywności. Pomogą nowe technologie i zaawansowane dane z obserwacji Ziemi? W najbliższym czasie możemy być świadkami znacznego wzrostu cen żywności, a nawet jej deficytu
Od kilku dni bociany gromadzą się w tzw. sejmiki, zaczynając tym samym przygotowania do odlotu z Polski. Wśród wędrujących ptaków znajdzie się w tym roku ok. 1000 młodych, które pracownicy Grupy ENERGA zaobrączkowali w ra
Nawet 110 tys. ton odpadów rocznie pochodzących z gospodarstw domowych Dolnego Śląska przerobi nowoczesna sortownia odpadów komunalnych w Ekologicznym Centrum Utylizacji w miejscowości Rusko koło Strzegomia. Parametr
Eksperci podkreślają rolę odpowiedniego nawożenia związkami azotu w produkcji wysokojakościowej kiszonkiWarszawa, ? 23 Czerwca 2010 ? W szczycie sezony kiszonkarskiego, eksperci przypominają jak ważną rolę w produkcji paszy
Informacja prasowa25 stycznia 2019, WarszawaKażdego roku na całym świecie zużywa się ogromne ilości papierowych kubków. Z każdą aromatyczną kawą czy smakowitą herbatą kupioną w jednorazowym opakowaniu tony odpadów ros
Informacja prasowaWarszawa, 7 grudnia 2016 r.Bakalie – świąteczny „must have” nie tylko w kuchni Świąteczny dom pachnie korzennymi przyprawami i bakaliami. Stały się one nieodłącznym składnikiem przygotowywanych s
Informacja prasowaPoznań, XX czerwca 2018 r.Drugie życie herbaty- herbaciany food waste ogrodowyŻycie w zgodzie z ekologią wbrew pozorom nie musi być trudne i pracochłonne – wystarczy wprowadzić kilka dobrych nawyków.
ENERGA otwiera pierwsze ekologiczne Biuro Obsługi Klienta. Do jego modernizacji i wyposażenia zostały użyte przyjazne środowisku materiały. Wkrótce w innych miastach powstaną kolejne takie placówki. Grupa ENERGA to największ
Polacy wiedzą o smogu coraz więcej i popierają programy wymiany piecówTrwa kolejna zima w trakcie której Polacy oddychają zanieczyszczonym powietrzem. Od kilku dni kraj znów tonie w smogu, a władze wielu miejscowości apelowa�